Що викликає запалення молочної залози?

0 Comments

Мастит – це проблема, яка зустрічається у багатьох жінок під час грудного вигодовування. Це запальне захворювання молочної залози, яке може призвести до болю, набряклості та інфекції. Незважаючи на те, що мастит може бути викликаний різними факторами, існує кілька основних причин, які лежать в основі появи.

Однією з основних причин маститу є неправильне докладання дитини до грудей. Коли грудне молоко недостатньо правильно висмоктується, молочні протоки можуть забитися, що призводить до застою молока. Застій молока створює сприятливе середовище для розмноження бактерій, що в результаті може призвести до розвитку інфекції та запалення.

Ще однією причиною маститу може бути недостатня чистота грудей перед годуванням. Якщо на шкірі соска або молочної залози присутні бактерії або інфекції, то придушення або здавлювання грудей при годівлі може сприяти їхньому розмноженню та переміщенню в молочні протоки.

Іншою можливою причиною розвитку маститу є зниження імунної системи. Якщо організм ослаблений, він має менше можливостей боротися з інфекцією та запаленням. Це може статися після пологів, де організм переживає стрес і перевантаження, що може призвести до зниження імунітету.

СимптомиЙмовірні причини
Болючість грудейЗастій молока, інфекція, травма грудей
Почервоніння грудейЗапалення молочної залози, інфекція
Відчуття печіння або пекучого болюЗараження молочних проток, інфекція, травма грудей
Висипання або висипання на грудяхАлергічна реакція, інфекція
Підвищена температура тілаІнфекція, запалення

Головна причина запалення пов'язана з бактеріальною інфекцією, яка швидко поширюється на тканини органу. У групі ризику знаходяться жінки, що годують. У 90% випадків мастит діагностується саме під час лактації. Однак виникнення його може взагалі бути не пов'язане з вагітністю та пологами.

Що може спричинити мастит?

Причиною понад 95% випадків лактаційного маститу є умовно-патогенний золотистий стафілокок, що в нормі живе на шкірі і в протоках молочної залози. Іноді хворобу викликають інші мікроорганізми – стрепто-або пневмокок, клебсієлла, протей.

Що потрібно робити, щоб не було маститу?

Профілактика мастита при грудному вигодовуванні

  1. Дотримання правил гігієни …
  2. Заходи, спрямовані на покращення відтоку молока. …
  3. Правильне прикладання малюка до грудей. …
  4. Частота годування. …
  5. Масаж грудей. …
  6. Чергування молочних залоз. …
  7. Правильна білизна. …
  8. Захист грудей від ушкоджень.

Коли може з'явитись мастит?

Найчастіше мастит виникає протягом перших шести тижнів після пологів, проте він може також виникнути і будь-якої іншої миті в період лактації. Виникнення маститу пов'язане з недостатнім випорожненням грудей, застоєм молока та запаленням.

Related Posts