Як правильно розводити черемшу в домашніх умовах: секрети догляду та розмноження

0 Comments

Черемша – Це дика рослина сімейства лілейних. Його широко використовують у кулінарії як спецію, завдяки своєму яскравому зеленому листю та неповторному аромату. Розмножити черемшу можна різними способами: через насіння, розподіл куща та через живці.

Розмноження черемші через насіння — один із найбільш доступних та невибагливих способів. Для цього зберіть стиглі плоди черемші та висушіть їх. Потім висівайте насіння в ґрунт восени чи навесні. Врахуйте, що черемша любить сирі та тіньові місця, тому виберіть для висіву відповідне місце у вашому саду.

Поділ куща – Ще один спосіб розмноження черемші. Він підходить тим, хто вже має дорослі особини рослини у саду. Для цього викопайте кущ черемші, розділіть на кілька частин і посадіть кожну частину в окреме місце. При цьому зверніть увагу на кореневу систему рослини, щоб не пошкодити її в процесі розподілу. Після пересадки добре зволожте посадкові місця та йдіть про рослини.

Живці це ще один спосіб розмноження черемші, який підходить, якщо у вас є рослина, від якої можна взяти живець. Щоб отримати живець, відріжте верхню частину рослини з кількома бруньками. Потім встановіть живець у воду на 2-3 тижні, щоб він кореняв. Після цього висадіть живець у землю і встановіть його в тіньовому місці. Доглядайте за живцем, підтримуючи вологість і регулярно поливаючи його.

Як розвести черемшу
1. Підготовка ґрунту:
– Виберіть сонячне місце для висадження черемші.
– Очистіть грунт від бур'янів та каміння.
– Розпушуйте землю до глибини 20-25 см.
2. Висаджування черемші:
– Розділіть корінь черемші на окремі зубчики.
– Розподіліть зубчики на грядці з відстанню 10-15 см між ними.
– Покладіть зубчики на глибину близько 5 див.
3. Догляд за черемшею:
– Поливайте черемшу регулярно, особливо у періоди посухи.
– Видаліть бур'яни, щоб вони не заглушили черемшу.
– Підживлюйте черемшу органічним добривом 1-2 рази на рік.
4. Збирання врожаю:
– Перше листя черемші можна зібрати через 6-8 тижнів після висадки.
– Зрізайте листя, залишаючи кілька сантиметрів над землею.
– Через деякий час черемша знову відросте і можна буде повторити збирання врожаю.

Як використовують черемшу?

Відварюють, маринують, їдять у сирому вигляді. Додають у салати, супи, соуси, використовують як начинку для пирогів, подають до м'яса, риби, макаронів..

Чи можна їсти сиру черемшу?

Черемшу їдять практично в будь-якому вигляді: сиру, смажену, варену, мариновану, сушену.

Чому заборонено черемшу в Україні?

У повідомленні розповіли, що заборона на збирання та продаж черемші, яку ще називають ведмежим часником або ведмежою цибулею, пов'язані з загрозою зникнення виду. Зокрема, через надмірний збір та знищення природного середовища. Тому її збирання та продаж порушує Адміністративний кодекс.

Related Posts