Історія марксизму: роки його виникнення та розвитку

0 Comments

Марксизм – філософська та соціально-економічна теорія, заснована на ідеях Карла Маркса та Фрідріха Енгельса. Вона виникла в XIX столітті і стала одним із ключових впливів на розвиток політичної та соціальної думки.

Марксизм з'явився в 1848 року із публікацією "Комуністичного маніфесту". У цьому маніфесті Маркс та Енгельс висловили свою критику буржуазного капіталізму та запропонували альтернативну модель суспільства – комунізм. Вони стверджували, що історія розвивається через класову боротьбу, і передбачали, що робітничий клас зрештою скине буржуазію та встановить диктатуру пролетаріату.

Ідеї ​​марксизму швидко поширилися по всій Європі та інших частинах світу. Багато випереджаючих свого часу роботи Маркса та Енгельса, такі як "Капітал", були опубліковані після їх смерті і продовжили розвивати філософію марксизму. Незабаром марксизм став інтелектуальним рухом і отримав безліч послідовників, які застосовували його ідеї до різних сфер життя.

РікПодія
1848Публікація "Комуністичного маніфесту"
1867Вихід першого тому "Капіталу" Карла Маркса
1883Смерть Карла Маркса

Коли з'явився марксизм?

Марксистська теорія виникла в 40-х роках 19 століття. Цей період характеризувався загостренням економічних протиріч капіталізму, які породили потребу у створенні наукової теорії.

Хто є основоположником марксизму?

Карл Генріх Маркс (05.05.1818 – 14.03.1883) – німецький філософ, соціолог, економіст, письменник, політичний журналіст, громадський діяч.Його роботи сформували у філософії діалектичний та історичний матеріалізм, в економіці – теорію додаткової вартості, у політиці – теорію класової боротьби.

Що таке марксизм у 19 столітті?

Марксизм – це напрям в економічній теорії, що виник у другій половині XIX століття як продовження класичної політекономії, у зв'язку з чим приділяла переважну увагу розвитку постулатів трудової теорії вартості.

У чому суть марксистської теорії?

Марксистська теорія походження держави – це теорія, згідно з якою зародження держави пов'язане з появою приватної власності, класовим поділом суспільства та виникненням протиріч між класами. Цю теорію називають також матеріалістичною, історико- та діалектико-матеріалістичною.

Related Posts